In english

Odsłon artykułów:
911974

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Grouse news (65)


Z przyjemnością przedstawiamy Państwu 65 numer GROUSE NEWS

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej: Grouse news (65)

Grouse news (64)


Z przyjemnością przedstawiamy Państwu 64 numer GROUSE NEWS

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej: Grouse news (64)

Spotkanie przedstawicieli projektów ochrony czynnej

 

Spotkanie przedstawicieli projektów ochrony czynnej

 

W dniu 28 lutego 2023 roku w siedzibie Nadleśnictwa Ruszów odbyło się spotkanie specjalistów od czynnej ochrony głuszca kilku europejskich projektów.

Czytaj więcej: Spotkanie przedstawicieli projektów ochrony czynnej

Głuszce z Leżajska podbijają Polskę

Jak działa Ośrodek Hodowli Głuszca w Nadleśnictwie Leżajsk? Jakie były jego początki, i gdzie trafiają ptaki z tej nowoczesnej hodowli? 

Oto historia leżajskich leśników i ich podopiecznych - głuszców. Co jedzą, jak żyją, jak wygląda opieka nad tym zagrożonym gatunkiem 

Tylko w latach 2013-2019 na wolność trafiły 203 ptaki wyhodowane w leśnej wolierze. Natomiast nocą z 20 na 21 lipca ośrodek hodowlany opuściło 16 młodych, odchowanych już głuszców (siedem kur i dziewięć kogutów ) oraz jedna dorosła głuszyca, mająca pełnić funkcję „niańki” w wolierze adaptacyjnej. Nad ranem zostały wypuszczone w Nadleśnictwie Głęboki Bród na Suwalszczyźnie. Powodzenia.

Lasy Państwowe

Prosto z lasu, odcinek 25/14

Kilka nadleśnictw e Polsce zajmuje się przywróceniem w środowisku naturalnym głuszców. Należy do nich również Nadleśnictwo Głęboki Bród w Puszczy Augustowskiej. Te działania stwarzają pole do współpracy leśników z przyrodnikami. Jednym z takich przykładów jest przekazanie do Ogrodu Zoologicznego w Warszawie głuszca, który nie mógł już służyć do rozmnażania w programie reintrodukcji, ale też nie nadawał się do wypuszczenia do środowiska.

Lasy Państwowe

 

Głęboki Bród

 

In english